نی نی نامه | نامه سوم
| سید مهدی سیدی |


سید علی جان؛ خوشگل بابا!
نمی دانم خبر داری یا نه؟! توی این سه هفته، چند نفر از همکاران و اقوام هم فرزند دار شده اند که البته چندتایی از آن ها هم دختر هستند. یک نفر از آن نوزادان دختر، حدود ۴ کیلو وزن دارد
بگو ماشاء الله – یعنی به غایت تپل و خوردنی، که خوب البته اصلا به تو نمی آید! تو تازه بعد از ده روز به دو کیلو و هفتصد گرم رسیده ای؛ و من اصلا دوست ندارم زنت در آینده به خاطر وزن بیشتر، سر تو زور باشد. یک نفر دیگرشان هم که بابایش پول دار است و شاسی بلند سوار می شود؛ علی القاعده زیر ۱۳۹۷ تا سکه برای مهریه قبول نمی کند و می دانم با نرخ چهارمیلیون تومانی سکه، تو معتقدی بیشتر از ۱۴ تا سکه برای مهریه مناسب نیست! می ماند آن یک نوزاد آخر که بدک نیست. هم خوشگل و ناز و تو دل برو است، هم خانواده دار، هم تحصیل کرده، البته فعلا بی سواد است، ولی گفته اند می خواهد بزرگ که شد دندان پزشکی بخواند و می دانی که دندان پزشک ها اقلاً برجی ده میلیون تومان کاسب هستند. به نظرم خوب است از الان زیر نظرش بگیریم تا چند سال دیگر برای خواستگاری اقدام کنیم. به هرحال آنقدرها هم که فکر می کنی دختر خوب، فت و فراوان نیست! باید از الان به فکر باشیم.

به هرحال آنقدرها هم که فکر می کنی دختر خوب، فت و فراوان نیست! باید از الان به فکر باشیم

اصلا بیخیال! نمی فهمم چه کسی گفته تو از الان به فکر ازدواج باشی؟ اصلا چه معنی دارد تو از این حرفها با من بزنی؟ خجالت نمی کشی؟ الان باید از شرم سرخ شوی! پاشو برو توی اتاقت! تو هنوز دهانت بوی شیر می دهد آن وقت داری راجع به دختر مردم فکر می کنی؟

حالا قهر نکن بابا! راستی همکاری دارم اهل اصفهان، دختری دارد نرگس نام، چهارساله، که با قاطعیت به او گفتم ما از اصفهان دختر نمی گیریم! جوابی داد که خوب اینجا صلاح نیست بنویسم!

راستی باباجان! عزیز دل بابا!

توی خبرها خواندم سازمان تعزیرات البرز یک انبار کشف کرده که در آن یک میلیون پوشک بچه را احتکار کرده بودند. مستحضری که در این چند روز قیمت برخی سایزها و مارک ها به نود هزار تومان هم رسیده است؛ اما دیگر نگران نباش حتما توی همین مدت، قیمت مولفیکس، مای بیبی، پمپرز، بیبی، اُ بیبی، هاگیز، ماما و ببم، به زیر ده هزار تومان می رسد.

چی؟ نشنیدم چی گفتی؟ بلندتر بگو؛ گفتی: «زکی؟!» بابا از تو بعید است اینجور چارواداری حرف زدن. اصلا کی گفته وارد سیاست بشوی؟ اصلا بگذار مهر شناسنامه ات خشک بشود بعد خودت را داخل آدم حساب کن!

 

بابایی! سید علی جان بابا!

از شوخی گذشته، دارم فکر می کنم بهترین کارم در دنیا این بود که اسمت را علی گذاشتیم. توی این ده روز، غریبه و آشناهای بسیاری بودند که «علی» را بهترین نام دنیا تلقی کردند؛ و تو با این نام چقدر دوست داشتنی و بوسیدنی شده ای؛ آدم دلش برای لب های کوچکت غنج می زند و می خواهد ساعت ها بنشیند و صورت سرخ و سفیدت را سیاحت کند. خیلی ها تا شنیدند اسمت علی است این دعا را بدرقه راهت کردند: ان شاء الله در پناه امیرالمؤمنین (ع) نامدار و برقرار باشد.

بابا جان! عزیز دل! نور چشم من! دست علی (ع) پشتیبانت.

سیزدهم شهریور ۱۳۹۷

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید