| سید مهدی سیدی |

 اولین جلسه کارگاه نویسندگی خلاق در کاشان برگزار شد (۱۳ آذر ۹۸). قرار است ۸ هفته خدمت علاقه مندان نویسندگی باشیم و با آنها به صورت کاربردی و عملیاتی، راجع به مهارت های نوشتن گپ بزنیم و پیشروی کنیم.

توی اولین جلسه، تمرکز کارگاه را بر انگیزه دهی گذاشتیم و در گام اول از شرکت کنندگان خواستیم یک اسم برای کارگاه پیشنهاد کنند. از میان اسم های مختلف، «رسانا» انتخاب شد؛ به نفری که اسم را پیشنهاد کرده بود یک جایزه خیلی خوب دادیم: هزار و پانصد تومان پول نقد؛ که البته همین مقدار سرمایه را هم از طریق سایر کارآموزان تأمین اعتبار کردیم. اما به نظر می رسد این هدیه صاحب برکت های فراوان خواهد بود.

در قسمت های بعدی کارگاه راجع به پنج سؤال اصلی نویسندگی گفت و گو کرده و یک تعریف متفاوت از نویسدگی بیان کردیم. به عنوان تمرین از حضار خواستیم هرکس برای بغل دستی خود یک متن انگیزشی بنویسد به نحوی که مخاطب با خواندن آن برای تبدیل شدن به یک نویسنده معتبر جهانی اراده لازم را پیدا کند. بعضی متن ها قرائت شد؛ ایده های جذابی در متن ها نهفته بود.

به عنوان تمرین جلسه بعدی به دوستان گفته ایم فرض کنند در آذرماه ۱۴۱۰ برنده جایزه جهانی کتاب شده اند؛ باید ماجرای آن روز خاص را تحریر کنند؛ همان روزی که باید بالای سن بروند و جایزه خود را دریافت کنند.

انرژی و علاقه فراوانی در کارگاه رسانا موج می زند؛ پس به شدت امیدواریم اتفاقات خوبی در کارگاه رقم بخورد. ان شاء الله

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید