| سید مهدی سیدی |

عزیزم سلام! سید علی جانِ بابا!

این روزها فکر می کنم تو برای ما یک «نعمت» بزرگی؛ و حکیمان بیراه نگفته اند که: «شکر نعمت، نعمتت افزون کند». خاک بر دهان من اگر این متن بخواهد مایه حسرت یا غصه دیگرانی شود که در افسوس داشتن فرزند یا همسر می سوزند؛ هرگز! اما به گمانم حدیثِ نعمت، قلب ها را آرام و دل ها را راضی می کند و نیز خداوند را مجاب می کند که بر نعمت‌ها بیفزاید؛ پس این سطرها خطاب به خدای توست:

ای خدای سیدعلی! ای مهربانِ آسمان و زمین! 

 1. پروردگارا! هزار شُکر تو را که بعد از سال ها، سیدعلی را به ما دادی!
 2. ای خدای کودکان جهان! شکرت که تعداد انگشتان دست و پای او دقیقا ۲۰ عدد است، قلبش کامل و ریه هایش سالم است؛ از بس که در این روزگار سرطان و دود و اینترنت، بچه های ناقص الخلقه به دنیا آمده اند.
 3. ای خدای روزی ده رهنما! سپاس که فرزندمان خوب می خورد، خوب می خوابد و حتی شکم و قوه هاضمه اش به اندازه و قاعده کار می کند!
 4. ای خدای تنگدستان و اغنیا! شکرت که در دوران پوشک و موشک و روزگار حمام و آب لوله کشی و کولر گازی و اسنپ و اینترنت به سر می بریم! و البته بسیار ممنون و سپاسگزار که هنوز ناچار نشده ایم برای خرید بسته های ۵۶ تایی پوشک بارلیِ ۷۵ هزار تومانی، از کس و ناکس پول قرض کنیم!
 5. ای خدای زوج های عاشق پیشه! شکرت به خاطر وجود مادرِ همسر (بخوانید مادرجان) که هنوز به اسم سیسمونی بعد از یک سال و دو ماه برای سیدعلی لباس های پاییزه می خرد و هیچ پولی از ما نمی گیرد! احتمالا قرار است خرید سیسمونی تا ۱۵ سالگی ادامه پیدا کند!
 6. ای خدای زبان و بیان! تو را شاکریم به خاطر اولین کلمه ای که سیدعلی توانسته است به درستی بیان کند: «الله اکبر»؛ بی آنکه ما به او یاد داده باشیم و دومین کلمه او «نه» است؛ و این «نه گفتن» چه چیز مبارکی است در زندگی!
 7. ای خدای نگهدارنده ایمنی بخش! ممنون که سیدعلی هنوز هیچ کتابی را پاره نکرده، با خودکار بیک روی کاغذ دیواری نقاشی نکشیده، روی مانیتور لپ تاپِ «لنوو» مشت نکوبیده و هنوز کنترل را توی تلویزیون ۴۲ اینچ سامسونگ پرتاب نکرده است!
 8. خالقا! مهربانا! شکرت که سیدعلی زشت و معیوب نیست! ماست، دوست درد! از حمام بدش نمی آید! کچل نیست! خنده روست! شیر مادر می خورد! به هیچ چیزی حساسیت (آلرژی) ندارد! سمج نیست! زیرک و زبل است! تودل بروست! دستِ بزن ندارد! دندان هایش یکی یکی در آمده! اسهال شدید نگرفته! بستری نشده! گم نشده! زیر بمباران دشمن نبوده! به آب پاک دسترسی داشته! سرِ راه نمانده! گرسنگی نکشیده! لقمه حرام نخورده (ان شاء الله)!
 9. ای خدای مسافران و آوارگان! شکرت که به نوزاد ما تحمل پیمودن مسافت های طولانی را عطا کرده ای تا هر هفته جاده کاشان قم تهران را در نوردد و پا به پای زندگی در دو شهر، مردانگی کند!
 10. ای خدای پیامبران! شکرت که سیدعلی، مسلمان به دنیا آمده! توی اولین محرم، لباس علی اصغر پوشیده! مشهد و قم و جمکران و اردهال رفته! و تا مداحی می شنود سینه می زند!
 11. ای خدای حسین! شکر تو را که قرار است در اولین سفر خارجیِ سه نفره عازم کربلا بشویم؛ من و سیدعلی و مامانش! راهیان اربعین! ان شاء الله.
 12. عزیزم! کلاً شکر تو را!

 از طرف بنده فقیر تو: سید ابوعلی سیدی | یازدهم مهر ۱۳۹۸

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید